Anne Babalar Çareyi Dedektif Tutmakda Buluyor

 Ülkemizde uyuşturucu madde kullanım yaşı giderek düşüyor. Bazı aileler çocuklarının durumunu öğrenmek için özel dedektiflere başvuruyor. Kim istemez çocuklar hep küçük kalsa hiç büyümese, sorunlarıda kendileri gibi büyümese ama malesef hızla büyüyorlar. Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezine olan AMATEM başvurularda 10 yaş çoçuklara kadar düştüğünü belirtmiştir... Uyuştucu madde kullanım sınırının 10 yaşa kadar düşmesi karşısında çocuklarından kaygı duyan aileler çareyi dedektif tutmakda buluyor.


Uyuşturucu maddeye başlamada dost çevresinin etkisini göz önünde bulunduran anne ve babalar, özel gündelik yaşamında olağandışı değişiklikler gözlemledikleri çocuklarının hususi yaşamını mercek altına almak için özel dedektif tutmak zorunda kalıyor. Özel dedektif Pelin Avcı, "Dünya değiştikçe, daha çok ebeveyn çocuklarının uyuşturucu madde kullandığı şüphesiyle başvuru yapıyor."

 

Aileler, bu şüpheleriyle ilgili çocuklarıyla karşı karşıya gelmekten çekininiyor... Bir kuşku varsa, çocuğunuzda anornormal seviyede bozulmalar olduysa, bu değişimlere nelerin  etken olduğu araştırmalıdır. Her durumdan şüphe etsek de çocuğumuzun dürüstlüğünede inanmakda fayda var. Çocuklarımızın ergenlik yaşadıkları çocuklukdan çıkıp gençliğe adım attıklarını aşk yaşayabileceklerini okuldaki derslerinin buna bağlı olarak değiştiğini bu yüzden okula gitmek istememelerini hoş karşılamalıyız. Bu tip problemleri evde daha fazla iletişimle çözebiliriz.

 

Eğer siz çocuğunuzun değişiminin ergenlik veya doğal bir durumdan kaynaklı olmadığını düşünüyorsanız. Dedektif pelin avcıyla görüşerek, okuldan çıkınca kimlerle hangi ortamda neler yaptığını sıgara kullanıp kullanmadığını vb. bilmediğiniz yalan söylediğini düşündüğünüz durumları tetkik ettirebilirsiniz.

 

www.000webhost.com